Lukiebabie has logged 19 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

1957
×
★★★½
Edit this entry  
20
Wine Country

Wine Country

2019
×
★½
Edit this entry  
20
Beats

Beats

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★½
Edit this entry  
12
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Rectangle - Deux chansons de Jacno

Rectangle - Deux chansons de Jacno

1980
×
Edit this entry