• The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Space Between The Lines

    ★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Good Omens

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Tolkien

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Operative

    ★★

  • Iron Sky: The Coming Race

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Maniac

    ★★★★★

  • 25 kmh

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • The White Crow

    ★★½

  • White Boy Rick

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★½

  • Burning

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Patrick Melrose

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Behind the Curve

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Jim Button and Luke the Engine Driver

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • Annihilation

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • The Game Changers

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★