Sort by
  • Babylon

    ★½

  • Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Violent Night

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★½

  • The Kingdom: Exodus

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Terrifier 2

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Clerks III

    ★½

  • Day Shift

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • The Flaming Lips Space Bubble Film

    ★★★★★

  • Terror on the Prairie

  • The Flying Sailor

    ★★★★

  • What Is a Woman?

    ½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★★

  • Ricky Gervais: SuperNature

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Men

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • X

    ★★★★½

  • Skate Dreams

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Shut In

  • Navalny

    ★★★★

  • Piggy

    ★★★★

  • Brian and Charles

    ★★★★

  • The House

    ★★★★½

  • The Super Bob Einstein Movie

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Juice WRLD: Into the Abyss

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Apex

    ½

  • The First Wave

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Attica

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Procession

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Hellbender

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • All the Streets Are Silent: The Convergence of Hip Hop and Skateboarding (1987-1997)

    ★★★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★★★