Sort by

leah ✨ has logged 89 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Braven

Braven

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Her

Her

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
After

After

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mummy

The Mummy

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Suite Française

Suite Française

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Prom

Prom

2011
×
Read the review Edit this entry  
08
Super 8

Super 8

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Foxfire

Foxfire

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Salt

Salt

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cadet Kelly

Cadet Kelly

2002
×
Read the review Edit this entry