• Crimes of the Future

    ½

  • The Adam Project

    ½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Emergency

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ½

  • Dune

    ★★★★★

  • He's All That

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Crazy About Her

    ★★★½

  • Below Zero

    ½

  • The Dig

    ★★★★

  • The Serpent

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Tenet

    ★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★

  • Mulan

    ½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The King

    ★★★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Who Would You Take to a Deserted Island?

    ½

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

  • The Meg

    ★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • El Angel

    ½

  • Ready Player One

  • Blockers

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Toc Toc

    ★★★★

  • Lady Bird

  • Veronica

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Wonder Woman

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

  • The Bar

    ★★★★

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Hidden Figures

  • Moana

  • 100 Meters

    ★★★½

  • 20th Century Women