Sort by

lunarwitchb has logged 205 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kill Her Goats

Kill Her Goats

2023
×
Read the review Edit this entry  
04
Follow Her

Follow Her

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rideshare

Rideshare

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hounded

Hounded

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Burn

Burn

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hunt Her, Kill Her

Hunt Her, Kill Her

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Dare

The Dare

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Fear

Fear

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Bury the Bride

Bury the Bride

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tamara

Tamara

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Influencer

Influencer

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Within

Within

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Missing

Missing

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Huesera: The Bone Woman

Huesera: The Bone Woman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
I’ll Be Watching

I’ll Be Watching

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Where the Heart Is

Where the Heart Is

2000
×
Read the review Edit this entry  
08
Renfield

Renfield

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Candy Land

Candy Land

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Clock

Clock

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hardball

Hardball

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry