Sort by

lunarwitchb has logged 64 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Teeth

Teeth

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Await the Dawn

Await the Dawn

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Viral

Viral

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
#Alive

#Alive

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Rock

Black Rock

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pod

Pod

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Two Heads Creek

Two Heads Creek

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Snow Falls

Snow Falls

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Deadware

Deadware

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
There's Something Wrong with the Children

There's Something Wrong with the Children

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Audition

Audition

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Laid to Rest

Laid to Rest

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Sick

Sick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Children of Sin

Children of Sin

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Candyman: Day of the Dead

Candyman: Day of the Dead

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
What Josiah Saw

What Josiah Saw

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mean Creek

Mean Creek

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Girl at the Window

Girl at the Window

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
XX

XX

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Trespassers

Trespassers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Becky

Becky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Saved!

Saved!

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Centigrade

Centigrade

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Dead Body

Dead Body

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lair

Lair

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Meander

Meander

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Assimilate

Assimilate

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry