RSS feed for Ana Maria

Ana Maria has logged 11 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Nenette and Boni

Nenette and Boni

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Senso

Senso

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
I Vitelloni

I Vitelloni

1953
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Hunting Ground

The Hunting Ground

2015
×
★★★★
Edit this entry