• Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Cruella

  • North Hollywood

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ½

  • OPAL

    ★★★½

  • Long Hot Summers: The Story of The Style Council

    ★★★

  • Run Hide Fight

    ★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Money Plane

    ★★

  • Hamilton

  • Richard Jewell

    ★★

  • Jexi

    ★★★★★

  • The Irishman

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Loqueesha

    ½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Trial

    ★★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★½

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★½

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Moana

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Ghostbusters

  • Star Trek Beyond

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Sausage Party

    ½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Weiner

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★