LunchEnjoyer has logged 103 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Bad Boys

Bad Boys

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pootie Tang

Pootie Tang

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Road House

Road House

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
North Hollywood

North Hollywood

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cruella

Cruella

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zach Galifianakis: Live at the Purple Onion

Zach Galifianakis: Live at the Purple Onion

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Let's Go to Prison

Let's Go to Prison

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Come and See

Come and See

1985
×
Read the review Edit this entry  
11
The Trial of the Incredible Hulk

The Trial of the Incredible Hulk

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Grind

Grind

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Despiser

Despiser

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Leprechaun in the Hood

Leprechaun in the Hood

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
UHF

UHF

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lords of Dogtown

Lords of Dogtown

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry