RSS feed for ger

ger has logged 14 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bronze

The Bronze

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Split

Split

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry