RSS feed for ger

ger has logged 20 entries for films rated ★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Edit this entry  
05
I Don't Want to Go Back Alone

I Don't Want to Go Back Alone

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Edit this entry  
03
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry