lunga has logged 127 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love Actually

Love Actually

2003
×
Edit this entry  
13
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Canvas

Canvas

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Edit this entry  
06
Pan

Pan

2015
×
Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★½
Edit this entry  
21
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
FernGully: The Last Rainforest

FernGully: The Last Rainforest

1992
×
★★
Edit this entry  
16
King Kong

King Kong

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★
Edit this entry  
15
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid

Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid

2004
×
★★
Edit this entry  
12
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★
Edit this entry  
01
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★
Edit this entry  
28
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
Edit this entry  
23
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Edit this entry  
18
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Witches

The Witches

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Super 8

Super 8

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Covenant

The Covenant

2006
×
★★
Edit this entry  
08
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Forbidden Kingdom

The Forbidden Kingdom

2008
×
★★½
Edit this entry  
02
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★½
Edit this entry  
02
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry