RSS feed for Lunx_Light
  • 3 A.M.

    ★★★★½

  • Lost Bullet

    ★★★½

  • The Last Thing He Wanted

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Airplane Mode

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Irishman

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Robin Hood

  • Bird Box

    ★½

  • Venom

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Roma

    ★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★½

  • Gaga: Five Foot Two

  • Bingo: The King of the Mornings

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • The Zookeeper's Wife

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Moonlight

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★

  • The Neon Demon

    ★★½

  • Aquarius

  • Raw

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

  • The Revenant

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Suffragette

    ★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

  • Ex Machina

  • Interstellar

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Lucy

    ★★★

  • 22 Jump Street

    ★★★

  • G.U.Y. – An Artpop Film

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier