Sort by
  • John Mulaney: Baby J

  • BEEF

    ★★★★½

  • Murder Mystery 2

    ★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Harley Quinn: A Very Problematic Valentine's Day Special

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Rye Lane

    ★★★★★

  • Missing

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★½

  • Sick

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Men

  • The Northman

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Nanny

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Squid Game

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • WandaVision

  • Pretend It's a City

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

  • Nomadland

    ★★★★

  • Unpregnant

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

  • Shiva Baby

    ★★★★½