Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Anna

Anna

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Book Club: The Next Chapter

Book Club: The Next Chapter

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
No Exit

No Exit

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
When You Finish Saving The World

When You Finish Saving The World

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Broker

Broker

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry