Sort by

Lina has logged 48 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Matilda

Matilda

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Closer

Closer

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Clerks

Clerks

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rope

Rope

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chef

Chef

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry