Lina has logged 23 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry