• Venom

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Johnny English Strikes Again

  • Dead in a Week (Or Your Money Back)

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Gloria Bell

    ★★★★

  • Teen Spirit

    ★★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Greta

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Destination Wedding

  • Christopher Robin

    ★★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Skyscraper

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • One Small Step

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Animal Behaviour

    ★★★

  • Tag

  • Ibiza

  • Burning

    ★★★★★

  • Mirai

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Book Club

    ★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★

  • Thunder Road

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • The Breaker Upperers

    ★★★

  • Blockers

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Leading Lady Parts

    ★★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Tully

    ★★★★½

  • Assassination Nation

    ★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★½

  • RBG

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • American Animals

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★