Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★½
Edit this entry  
26
Closer

Closer

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
I'm Gilda

I'm Gilda

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Valentine

Valentine

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry