• Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • How I Became a Superhero

    ★★½

  • Gold for Dogs

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Summer of 85

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • La cravate

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • FAG

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Dragon Quest: Your Story

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Lux Æterna

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Deerskin

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • The Farewell

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Other Side of the Box

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

  • Green Book

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★½

  • High Life

  • mid90s

    ★★★½

  • A Faithful Man

    ★★★

  • Halloween

  • Vox Lux

    ★★★