Sort by

Luke has logged 297 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Freaks

Freaks

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Apollo

The Apollo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wounds

Wounds

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wind

The Wind

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The I-Land

The I-Land

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pure

Pure

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
St. Agatha

St. Agatha

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Peacock

Peacock

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Little Help

A Little Help

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Pokémon: Zoroark - Master of Illusions

Pokémon: Zoroark - Master of Illusions

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Henry's Crime

Henry's Crime

2010
×
Read the review Edit this entry  
15
Not Suitable For Children

Not Suitable For Children

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Forgotten

The Forgotten

2004
×
Read the review Edit this entry  
15
Due Date

Due Date

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Three Movie Queens

Three Movie Queens

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Culture Shock

Culture Shock

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kidnapping Stella

Kidnapping Stella

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
You, Me and Dupree

You, Me and Dupree

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
1st Summoning

1st Summoning

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
White Chamber

White Chamber

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Son

The Son

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Max Keeble's Big Move

Max Keeble's Big Move

2001
×
Read the review Edit this entry  
29
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★½
Read the review Edit this entry