• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Midnight Mass

  • Squid Game

  • Scenes from a Marriage

  • Kate

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Together

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Happily

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The Colony

    ★★★½

  • Cherry

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Boss Level

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Tom & Jerry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Land

    ★★★

  • Censor

    ★★★★

  • WandaVision

  • Hunter Hunter

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Wild Mountain Thyme

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Monster Hunter

    ★★½

  • The Call

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½