Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Kate

Kate

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Colony

The Colony

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Together

Together

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Thunderbolt and Lightfoot

Thunderbolt and Lightfoot

1974
×
★★★★
Edit this entry