• Jackass 4.5

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • They Call Me Magic

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • Morbius

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★★

  • The King's Man

  • Louis C.K.: Sorry

    ★★★★½

  • Station Eleven

    ★★★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • South Park: Post COVID

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Making of Rocky vs. Drago by Sylvester Stallone

    ★★★½

  • Colin in Black & White

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Injustice

    ★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Akakiri

    ★★★★

  • Lop & Ochō

    ★★★★

  • The Elder

    ★★★★

  • T0-B1

    ★★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★

  • The Village Bride

    ★★★½

  • The Twins

    ★★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★

  • The Duel

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★