• No Time to Die

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

  • Dynasty Warriors

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • In the Same Breath

    ★★★★

  • Locked Down

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Education

    ★★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • 76 Days

    ★★★½

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I Am Greta

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • City Hall

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Black Is King

    ★★★½

  • Showbiz Kids

    ★★★½