Sort by

Jeffrey has logged 17 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shame

Shame

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
From the Life of the Marionettes

From the Life of the Marionettes

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Saraband

Saraband

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry