Sort by
  • Scream VI

    ★★★★½

  • The Dishwasher

    ★★★★

  • Babylon

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Something from Tiffany's

    ★★★

  • Strange World

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Smile

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Winter Boy

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • Blonde

    ½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Terrifier 2

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • The Invitation

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★½

  • Skinamarink

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Broker

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★½

  • Funny Pages

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ½

  • Diary of a Fleeting Affair

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★

  • Men

    ★★★★

  • Senior Year

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Memory

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • X

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Outfit

    ★★★★

  • No Exit

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • The Passengers of the Night

    ★★★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • A Mouthful of Air

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½