Sort by

lucas has logged 34 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Amanda

Amanda

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cam

Cam

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Cam

Cam

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Tickles

Little Tickles

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kursk

Kursk

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sink or Swim

Sink or Swim

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Spy Gone North

The Spy Gone North

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Trouble with You

The Trouble with You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Our Struggles

Our Struggles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nothing to Hide

Nothing to Hide

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
L'Amour flou

L'Amour flou

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry