RSS feed for LWLies

LWLies has logged 17 entries for family films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Belle and Sebastian: The Adventure Continues

Belle and Sebastian: The Adventure Continues

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zarafa

Zarafa

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pan

Pan

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Addicted to Sheep

Addicted to Sheep

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Home

Home

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry