RSS feed for LWLies

LWLies has logged 21 entries for horror films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Revenge

Revenge

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unsane

Unsane

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Yakuza Apocalypse

Yakuza Apocalypse

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hallow

The Hallow

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Howl

Howl

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Regression

Regression

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Aaaaaaaah!

Aaaaaaaah!

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Maggie

Maggie

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Woman in Black 2: Angel of Death

The Woman in Black 2: Angel of Death

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry