RSS feed for LWLies

LWLies has logged 18 entries for music films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Here to be Heard: The Story of The Slits

Here to be Heard: The Story of The Slits

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nothing Factory

The Nothing Factory

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eric Clapton: Life in 12 Bars

Eric Clapton: Life in 12 Bars

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Janis: Little Girl Blue

Janis: Little Girl Blue

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Orion: The Man Who Would Be King

Orion: The Man Who Would Be King

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
We Are Your Friends

We Are Your Friends

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eden

Eden

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love & Mercy

Love & Mercy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Amy

Amy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Danny Collins

Danny Collins

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
God Help the Girl

God Help the Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Step Up All In

Step Up All In

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mistaken for Strangers

Mistaken for Strangers

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry