RSS feed for LWLies

LWLies has logged 122 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Tranny Fag

Tranny Fag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Ciambra

The Ciambra

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Happy Prince

The Happy Prince

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
That Summer

That Summer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Allure

Allure

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mansfield 66/67

Mansfield 66/67

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Anon

Anon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Young Karl Marx

The Young Karl Marx

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
New Town Utopia

New Town Utopia

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tully

Tully

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Leisure Seeker

The Leisure Seeker

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Big Fish & Begonia

Big Fish & Begonia

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Gentle Creature

A Gentle Creature

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Custody

Custody

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Antonio Lopez 1970: Sex Fashion & Disco

Antonio Lopez 1970: Sex Fashion & Disco

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Journeyman

Journeyman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Westwood: Punk, Icon, Activist

Westwood: Punk, Icon, Activist

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Here to be Heard: The Story of The Slits

Here to be Heard: The Story of The Slits

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mary Magdalene

Mary Magdalene

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Square

The Square

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Erase and Forget

Erase and Forget

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ice King

The Ice King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mercy

The Mercy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Makala

Makala

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Journey's End

Journey's End

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Woman's Life

A Woman's Life

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The 33

The 33

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lost in Karastan

Lost in Karastan

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Our Brand Is Crisis

Our Brand Is Crisis

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
At Any Price

At Any Price

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Belle and Sebastian: The Adventure Continues

Belle and Sebastian: The Adventure Continues

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry