• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • Arsène Wenger: Invincible

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Mothering Sunday

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Gaze

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Audition

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • The Midnight Sky

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Over the Moon

  • Psycho Goreman

    ★★½

  • Rebecca

  • Soul