Lawrence has logged 14 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Together Together

Together Together

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Animal World

Animal World

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
M

M

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry