kesha has logged 13 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry