Sort by

lauren has logged 118 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
25
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
One Day

One Day

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Military Wives

Military Wives

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Pride and Prejudice

Pride and Prejudice

1995
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Christmas Made to Order

Christmas Made to Order

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★½
Edit this entry  
10
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Pretty One

The Pretty One

2013
×
★★½
Edit this entry  
10
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
You, Me and Him

You, Me and Him

2017
×
★★
Edit this entry  
08
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Edit this entry  
06
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Room

Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
½
Edit this entry  
04
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Desperados

Desperados

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Spree

Spree

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Paper Heart

Paper Heart

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Tag

Tag

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry