Sort by
  • Halloween Ends

    ½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★★

  • Smile

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Terrifier 2

    ★½

  • Fall

    ★½

  • Not Okay

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Thirteen Lives

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Vengeance

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Fire Island

    ★½

  • Elvis

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ½

  • Choose or Die

    ★★★½

  • Incantation

    ★★★½

  • Deep Water

    ★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Weekend Away

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Dog

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★★½

  • Marry Me

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★½

  • Watcher

    ★★★★½

  • Emergency

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Hating Game

    ★½

  • Don't Look Up

    ½

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • Jonas Brothers Family Roast

  • Sing 2

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • Maid

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Help

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★½

  • Dashcam

    ★★★½

  • The Guilty

    ½

  • Halloween Kills

    ½