• The Ripper

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Unsolved Mysteries: Mystery on the Rooftop

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • De mon âme à ton âme

  • The Invisible Man

  • 365 Days

  • Miss Americana

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

    ★★★★½

  • Adore You

  • 1917

  • Who Killed Little Gregory?

  • Tamino @ Olympia

    ★★★★★

  • Lynn and Lucy

    ★★½

  • Tall Girl

    ½

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★½

  • The King

  • Joker

    ★★

  • Marriage Story

  • Vivarium

  • Annabelle Comes Home

    ½

  • Midsommar

    ★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Liam Gallagher: As It Was

  • Pavarotti

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Years and Years

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Mystify: Michael Hutchence

    ★★★

  • The Perfect Date

    ½

  • Leaving Neverland

  • ABBA: Super Troupe

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • The Great Hack

  • Beats

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ½

  • The Innocent Man

  • Shrek Retold

  • Jonestown: Terror in the Jungle

  • The Trouble with You

  • Joni Mitchell - Both Sides Now: Live at the Isle of Wight Festival 1970

    ★★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★½

  • Women Make Film: A New Road Movie Through Cinema

  • Suspiria

    ★★★★

  • The White Crow

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

  • A Simple Favor

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Sharp Objects

  • Bergman: A Year in a Life

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★

  • Ocean's Eight

  • Whitney

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Angel Face

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • The World Is Yours

    ★★★½

  • Evil Genius

    ★★★