lydia has logged 28 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Carole Matthieu

Carole Matthieu

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Ondine

Ondine

1975
×
Read the review Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Servant

The Servant

1963
×
Edit this entry  
19
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Subway

Subway

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devils

The Devils

1971
×
Edit this entry  
16
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
16
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★
Edit this entry  
16
Cosmos

Cosmos

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Queen Margot

Queen Margot

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
That Most Important Thing: Love

That Most Important Thing: Love

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Story of Adele H.

The Story of Adele H.

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
My Nights Are More Beautiful Than Your Days

My Nights Are More Beautiful Than Your Days

1989
×
Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Deadly Circuit

Deadly Circuit

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Clara and Chics Types

Clara and Chics Types

1980
×
Read the review Edit this entry  
07
Le petit bougnat

Le petit bougnat

1970
×
Read the review Edit this entry  
06
Fidelity

Fidelity

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mad Love

Mad Love

1985
×
★★★★
Edit this entry  
04
Cosmos

Cosmos

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Student

The Student

1988
×
Read the review Edit this entry  
03
Love on the Run

Love on the Run

1979
×
Read the review Edit this entry