• House Tour

    ★★★

  • Squid Game

    ★★½

  • On the Job

    ★★★★★

  • On the Job: The Missing 8

    ★★★★★

  • 69 + 1

    ★★

  • Malignant

    ★★★

  • Taya

    ★★

  • Ikaw at Ako at ang Ending

    ★★★

  • Eternity

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • My Amanda

    ★½

  • Tenement 66

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • A Girl and A Guy

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Death of a Girlfriend

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Love or Money

    ★★½

  • Tililing

    ½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • When I Grow Up, I Want to Be a Pornstar

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Basta Gagradweyt Tayo

    ★★★½

  • Coming Home

    ½

  • The Missing

    ★★½

  • Mang Kepweng: The Mystery of the Dark Kerchief

    ★★

  • Suarez: The Healing Priest

  • One More Rainbow

  • Crossroads

    ★½

  • Pakboys: Takusa

  • Magikland

    ★★★

  • The Boy Foretold By the Stars

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • He Who Is Without Sin

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

    ★★★★

  • Alter Me

    ½

  • Broken

    ★½

  • Fan Girl

    ★★★★★

  • Dalaginding na si Isang

    ★★★½

  • Night Shift

    ★★

  • Noontime Drama

    ★★★

  • You Animal! The Nimfa Dimaano Story

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • Love the Way U Lie

    ½

  • Ju-On: Origins

    ★★★½

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★

  • Happiness is an Allegory, Unhappiness is a Story

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Jo Koy: In His Elements

    ★★★

  • Love Lockdown

    ★★½