Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Creator

The Creator

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Living

Living

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hell Night

Hell Night

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Call Me Miss Cleo

Call Me Miss Cleo

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Legend of Billie Jean

The Legend of Billie Jean

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Incredible Shrinking Woman

The Incredible Shrinking Woman

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Battle of Blood Island

Battle of Blood Island

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Troll

Troll

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
4 for Texas

4 for Texas

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Giant Spider Invasion

The Giant Spider Invasion

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
On the Line

On the Line

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bone Snatcher

The Bone Snatcher

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lost King

The Lost King

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Satan's Triangle

Satan's Triangle

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Out-Laws

The Out-Laws

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Deep End

The Deep End

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fire!

Fire!

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Action Figures 2

Action Figures 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mayday at 40,000 Feet!

Mayday at 40,000 Feet!

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Basket Case 2

Basket Case 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Braddock: Missing in Action III

Braddock: Missing in Action III

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Frequently Asked Questions About Time Travel

Frequently Asked Questions About Time Travel

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Trilogy of Terror

Trilogy of Terror

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
S*P*Y*S

S*P*Y*S

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Kandahar

Kandahar

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Clockwise

Clockwise

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chiller

Chiller

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Corvette Summer

Corvette Summer

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Science Project

My Science Project

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cold Sweat

Cold Sweat

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry