• Midnight Mass

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★

  • Confessions of an Invisible Girl

  • Intrusion

  • Squid Game

    ★★★★

  • Nightbooks

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

  • Afterlife of the Party

  • The Secret Diary of an Exchange Student

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

  • Ride or Die

  • Homunculus

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • The Call

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★

  • Run

    ★★★

  • Enola Holmes

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ½

  • Tenet

    ★★★

  • Host

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★★

  • #Alive

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Onward

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Airplane Mode

    ★★

  • Bad Boys for Life

  • My Mom is a Character 3

    ★★★

  • My Mom's Darkest Secrets

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ½

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Let It Snow

    ★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

  • Countdown

    ★½

  • The Forest of Love

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★★

  • Earthquake Bird

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Harriet

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★