RSS feed for Lyndsay🥀✨
  • Good Boys

    Good Boys

    ★★★★

    Lucas is the funniest kid ever, I’m going to adopt him 😭

  • Greta

    Greta

    ★★★★½

    This is why I don’t talk to strangers smh

  • Harold and Maude

    Harold and Maude

    ★★★★★

    This movie will always have a special place in my heart ♥️

  • Under the Silver Lake

    Under the Silver Lake

    ★★★½

    Scavenger Hunt 53

    Weird but I liked it lol

  • An American Werewolf in London

    An American Werewolf in London

    ★★★

    Scavenger Hunt 53
    This was too bloody for me 😷

  • The Panic in Needle Park

    The Panic in Needle Park

    ★★★

    Scavenger Hunt 53
    I regret watching this bc of that poor puppy :’(

  • The Lion King

    The Lion King

    ★★★½

    Scavenger Hunt 53

    Baby Simba has my heart 🥺🥰

  • Sorry to Bother You

    Sorry to Bother You

    ★★★★

    Scavenger Hunt 53
    I’ll admit this was an Armie Hammer thirst watch ;)

  • Scarface

    Scarface

    ★★★★

    My only goal in life is to look like Michelle Pfeiffer 😭😍

  • The Children's Hour

    The Children's Hour

    ★★★★

    Scavenger Hunt 52

    I’m so upset I only caught the last 45 minutes of this on TCM but omfg this was so sad :(

  • Cam

    Cam

    ★★★½

    Horrorx52

    I’m so glad I didn’t drop out of college or this would be me rn 😰

  • Train to Busan

    Train to Busan

    ★★★½

    Horrorx52

    This was pretty scary, but the ending crushed me😭