aly has logged 62 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
25
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
It

It

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Revenge of the Bridesmaids

Revenge of the Bridesmaids

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
50/50

50/50

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Village

The Village

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Read the review Edit this entry  
30
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
King Kong

King Kong

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Dear John

Dear John

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry