aly has logged 72 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★
Edit this entry  
31
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Staten Island Summer

Staten Island Summer

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
After

After

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★½
Edit this entry  
14
Secretariat

Secretariat

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★
Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
F*&% the Prom

F*&% the Prom

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★½
Edit this entry  
16
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Baywatch

Baywatch

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dolphin Tale 2

Dolphin Tale 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dolphin Tale

Dolphin Tale

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Bedtime Stories

Bedtime Stories

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry