• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Wrong Turn

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Fate/Grand Order: The Movie - Divine Realm of the Round Table: Camelot - Wandering; Agateram

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Earwig and the Witch

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Fate/stay night: Heaven's Feel III. Spring Song

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • The Wrong Missy

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Goblin Slayer: Goblin's Crown

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Possessor

    ★★★

  • Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

    ★★★

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • The Third Hand

    ★★

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★

  • Glass Cabin

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Better Days

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Fanatic

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • It Chapter Two

  • Hair Love

    ★★

  • Stucco

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Enter the Anime

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★

  • Airplane Mode

  • Full Force

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Anima

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★

  • Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★