Faisal Gaz has logged 47 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★
Edit this entry  
06
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
12
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
04
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry