Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Robots

Robots

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★½
Edit this entry  
21
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Mommie Dearest

Mommie Dearest

1981
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Grease Live

Grease Live

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Ring Two

The Ring Two

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aftermath

Aftermath

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry