Sort by

yikes ! has logged 328 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
I See You

I See You

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
Devil's Due

Devil's Due

2014
×
★★½
Edit this entry  
15
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
X

X

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Spoiler Alert

Spoiler Alert

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Host

Host

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
Read the review Edit this entry  
22
Sisters

Sisters

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Private Benjamin

Private Benjamin

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hostel

Hostel

2005
×
★★
Edit this entry